Kadidlovník pravý - obětina, meditační, uklidňující, očistný, spirituální
Kadidlovník pravý, známý také jako Boswellia sacra, je strom, jehož pryskyřice se používá k výrobě kadidla. Kromě svých léčivých účinků je kadidlovník obklopen různými pověrami a mýty.
Pravé kadidlo se přidává do většiny kadidel očisty a při meditaci. Je hlavní složkou kadidel očisty, požehnání a zvyšuje vibrace. Vůně napomáhá koncentraci, rozptyluje melancholii a zahání negativitu. Je blahodárná pro ty, kteří příliš lpějí na minulosti a pro ty, kteří těžko nachází fyzický kontakt. Vůně uvolňuje vibrace, které zlepšují náladu.
Vhodné ke všem rituálům Slunce.
Staří Egypťané spojovali vůni kadidlovníku se sluncem a zapalovali jej při východu sluníčka jako obětinu bohu Re. Zkušení mágové tvrdí, že se při pálení kadidlovníku zvyšují a uvolňují mocné vibrace, které potírají a odpuzují nečisté síly a vůbec jako zlo takové. Robert Tisserand upozorňuje na to, že chemické složení kadidlovníku se podobá lidským steroidům, totiž mužským a ženským hormonům.
Můžete si vyrobit tinkturu a použít místo vykuřování na potírání předmětů a k obřadům.
- uklidňuje emoce a napomáhá pročišťovat plíce
- pomáhá při chronických depresích, mírní obavy a bolest
Historie kadidla:
Kadidlovník pravý se začal pěstovat v nejjižnější části Ománu, dnešním Dafáru, už ve středověku. Pryskyřice z těchto stromů byla velmi ceněná a používala se v chrámech celého světa. Kadidlo bylo důležitou součástí náboženských obřadů. V Egyptě se používalo při mumifikaci a v chrámech, zatímco v antickém Řecku a Římě bylo kadidlo spojováno s oběťmi bohům. V 1. století Plinius starší uvedl, že obchodování s kadidlem udělalo z obyvatel Ománu jedny z nejbohatších lidí světa. V 2. století se už vyváželo přibližně 3000 tun kadidla ročně do Řecka, Říma a zemí kolem Středozemního moře. Kadidlo byla jedním z darů, které donesli tři mudrci Ježíšovi.
Kadidlo bylo ceněno nejen pro svou vůni, ale také pro své léčivé a ochranné vlastnosti. Dnes je stále používáno v náboženských obřadech, aromaterapii a tradiční medicíně.